Anyone here from Slovakia?

Hi All

Just wondered if there are any Slovaks here? Particularly in Bratislava?

Pozdravujem z DĂşbravky

Servus z Kramárov :smiley:

Nazdar z Ruzinova :smiley:

Ahojte,

Nebolo by mozne stiahnut data z diportal.sk (zapadoslovenska distribucia elektriny)? Kto ma smartmeter (elektrometer) (mi uz mame ako firma) ma k dispozicii grafy:

1 Like

Jaaj, skoda ze SPP toto este nema, aj ked mam SmartMeter… Neostava mi nic ine len napojit na ledku impulzov nejaky senzor…
Isiel by som na to cestou multiscrape senzoru…

Ale kedze tie udaje sa urcite nachadzaju za nejakym loginom tak neviem ako tazke to bude tie data stahovat.

Nema ZSE nejaku API ? To by bola lahsia cesta…

Maju API, ale asi ponukaju iba pre distribucnych partnerov. Kazdopadne som ich oslovil, cakam na odpoved.

https://www.zsdis.sk/Uvod/Dodavatelia/API-sluzby

Ked nic ine, podla mna by sa dalo ziskat aj s nejakym python skriptom.

Hore spomenuty multiscrape komponent toto dokaze, je tam moznost aj prihlasenia ale neviem ako to presne funguje lebo som to este nekonfiguroval. Momentalne to pouzivam na stahovanie dat z webstranok ako napr. cena cena plynu na SPP alebo benzinu na pumpe a pod

Tak som sa tam zaregistroval a v
“Odberné miesta / Intervalové dáta”

mám len:
“Pre odberné miesto sa nepodarilo načítať profily priebehového merania. Intervalové dáta nie sú k dispozícii.”

Na elektromere mám napísané LOGAREX Smart, tak som čakal že by to mohlo fungovať. Treba k tomu ešte niečo špeciálne?

Aktivujú to priebežne, budeš dostať vyúčtovaciu faktúru a oznámenie, že si prešiel na mesačnú fakturáciu. Ja som to dostal v decembri a od januára mám dáta v systéme. Smart meter mi nainštalovali pred rokom, takže neide to ihneď.

ÄŽakujem, o tomto som ani nevedel :slight_smile:

okres LC, zdravim

Ahojte,

mal by niekto z vas cas dat mi take uvodne skolenie, ze co vsetko home assitent dokaze, pomoct vybrat nejake zakladne komponenty a spolocne ich nakonfigurovat cez videohovor / remote control? Rozhodujem sa, aky system zvolit do novostavby. Pracujem ako programator, takze po takom uvode by som to uz mohol zvladat sam.

Samozrejme to nechcem zadarmo :slight_smile:

[email protected]

Ahojte,

aké smart zásuvky používate s HA? Ide mi hlavne o meranie spotreby.

Podarilo sa ti ziskat API pristup?

Meranie spotreby riesim pomocou Shelly alebo Sonoff zariadeni. Zatial sa osvedcili. Pri Shelly vyuzivam ich vlastnu integraciu a protocol, zatial co Sonoff zariadenia su na Tasmota firmware a MQTT protokole. Veličiny merané Shelly zariadeniami su zavisle od produktu, niektore meraju aktualnu a celkovu spotrebu (Shelly Plug S) zatial co ine aj napätie (Shelly 1PM). Sonoff (Sonoff Pow R2) meria viac veličín priamo v zariadeni (vid screenshot). Zalezi co vsetko s tym chces robit (mautomatizacie, statistiky a pod.) Full integracia priamo do Energy dashboard-u je samozrejmostou.

Hi Dale. Do you know the way to connect all the Slovak community membeers of Home Assistant? Thank you.

How about a WhatsApp Group?

Moze byt WhatsApp skupina?

1 Like

I dont have WhatsApp but if thats the way. This is working group or the knew one?

I just made this now :slight_smile:

It is always hard. Most people use WhatsApp but we could also do it on Signal or Telegram.etc.