Anyone here from Slovakia?

TG

1 Like

How many people are there? Are you from Slovakia?

Mam najnovsi model z Lidla , nie som ale velmi spokojny. Je velka, neda sa vypnut LED a spotrebu neposiela, je potrebne ju dotahovat (zigbe2mqtt to vie, ale nie je to idealne riesenie)
Prave bola vydana nova verzia zigbe2mqtt - 1.28.1 a uz vsetko funguje ako ma.

NEO Coolcam - kupoval som uz davno, z-wave a som celkom spokojny

BlitzWolf BW-SHP13 BlitzWolf® BW-SHP13 ZB 3.0 Smart Zigbe Socket 16A EU Plug Electricity Metering APP Remote Controller Timer Work with Amazon Alexa Google Home Sale - Banggood USA maximalna spokojnost

Dobrý deň,

prosím Vás vedeli by ste odporúčať slovenskú firmu ktorá inštaluje inteligentnú domácnosť riadenú pomocou home assistant?

Ďakujem pekne.

zdraví B.Bystrica

Viem vám help, napíšte do správy.

Pozdravujem. Aktívny užívateľ home assistent?

jasné… jeho veľkosť utešene narastá

Ahoj ja som Slovak z BA ale byvam v UK teraz

zdravim ta, mohol by si dat k tomuto instrukcie, zaujima ma to tiez
sme aj v skupine na telegrame Telegram: Join Group Chat
vdaka

Ahojte, nejaky progress? Dnes som skusal napodobnit “rest API” cally ale je tam google recaptcha, takze som v slepej ulicke. Inak som z okolia Bratislavy ak by mal dakto zaujem pokecat :slight_smile:

btw pisal som na diportal ohladne API a dostal som odpoved:

Dobrý deň,

momentálne sú dostupné API iba pre dodávateľov elektriny s uzatvorenou rámcovou distribučnou zmluvou so spoločnosťou Západoslovenská distribučná, a.s.

Do budúcnosti uvažujeme sprístupnenie API služieb aj odberateľom resp. výrobcom elektriny

a zatial nemaju ziaden konkretny termin.

Na diportal.sk ti vyskocila recaptacha?

Ako si sa prihlasoval? Vies to hodit na github alebo niekde?

zatial klasicky ako pri vsetkom sa snazim prijst na to ako im funguje prihlasovanie, tj otvorim network v developer tools a kopirujem requesty do “postmana”, ked funguju pokracujem a upravujem dalej ( zistujem ktore cookies su naprihlasovanie, atd atd) nakoniec zostavim script. Avsak tu som sa zasekol rovno na zaciatku, diportal.sk pouziva google recapchu ( ktora je vacsinu casu skryta ale posiela sa do diportalu, ak sa vsak 3krat prihlasite/odhlasite, chce to od vas “overenie”). Zatial som n azaciatku, cize nic konkretne nemam :confused:

Ja nacitavam data s php script-om. Spravim to takto: prihlasim sa cez prehliadac. ulozim cookies do suboru. php script obsahuje vlastne curl, kde nacitavam cookies zo suboru. ako vysledok je json. Problem je to, ze obcas treba znova prihlasit sa manualne a znova zadavat cookies, lebo to expiruje.
niekedy to vyskusam nacitat s crontabom pri kazdych 1 alebo 5 minut…

Vyzdielas pls niekde kod? Ja som sa s tym trochu hral a tiez som skoncil na recaptcha…

PHP verziu som len testoval a ked som to nahraval na server, tak to uz nefungoval. Musel by som to opravit stale a stale. Prave preto prepisal som to na python. Nech sa paci:
https://github.com/RaTiMax/zse_diportal

Servus, sorry za neskoru odpoved.

Ja pouzivam/som pouzival multiscrape GitHub - danieldotnl/ha-multiscrape: Home Assistant custom component for scraping (html, xml or json) multiple values (from a single HTTP request) with a separate sensor/attribute for each value. Support for (login) form-submit functionality. doplnok ktory “stahuje” udaje zo stranky.

Poslem obe konfiguracie keby to mozno aj v buducnosti niekomu pomohlo pri niecom inom…
SPP (zase) nedavno zmenili ich stranku, ale predtym to fungovalo touto config: (teraz uz nefunguje)
(ukazovali tabulku kde boli ich ceny, a css-selektorom sa “stahoval” ten udaj)

multiscrape:
  - resource: https://www.spp.sk/domacnosti/plyn/tarify-a-cenniky-plynu/
    scan_interval: 72000
    name: plyn
    sensor:
      - unique_id: cena_plyn_kwh_scrape
        name: Cena Plyn
        select: "div.MuiDataGrid-row:nth-child(2) > div:nth-child(3) > div:nth-child(1)"
        value_template: '{{ value | replace(",", ".") | float }}'
        unit_of_measurement: "€/kWh"

Ako som ale spominal, SPP zmenili stranku a teraz nacitavaju v pozadi JSON a ten potom zobrazuju na stranke. Vdaka web-developer-tools som nasiel link k tomu jsonu a teraz uz len stahujem priamo json, kym to SPP znova nezmeni…

Config co momentalne funguje pre SPP:

sensor:
  - platform: rest
    unique_id: cena_plyn_kwh_scrape
    name: Cena Plyn
    resource: https://www.spp.sk/wp-json/spp/v1/price-list/active/0?_locale=user
    value_template: '{{ value_json.result.rates.1.sop | replace(",", ".") | float }}'
    unit_of_measurement: "€/kWh"

Tato hodnota je ale €/kWH, v HASS meriam plyn ale m3, takze to musim prepocitat na €/m3

template:
  - sensor:	
      - name: Plyn Cena m3
        unique_id: plyn_cena_m3
        unit_of_measurement: "€/m³"
        state: "{{ ((states('sensor.cena_plyn_kwh_scrape') | float(0) ) * 10.55 ) | round(4, 'float') }}"	

Keby niekto chcel poradit/navod ako stahovat ine udaje zo stranok, dajte vediet, pokusim sa pomoct.
Problem s re-captchou sa vyriesit asi neda…

1 Like

Da sa problem s re-captchou vyriesit, ale ja na to teraz cas nebudem mat. Sice nie je to zadarmo, ale tu je riesenie: https://2captcha.com/ (Je aj viac inac.)

dakujem za informacie. prave som to nahodil aj ja do HA

zatial mam toto iba, snad to potiahne cez den