Croatian weather and air quality components (DHMZ & Eko Karta Zagreb)

Hi,

I have published two custom components that will help HA users in Croatia to get current and forecast weather from DHMZ, and for users in Zagreb to get current air quality parameters.

https://github.com/kpisacic/DHMZ-home-assistant-custom-component

https://github.com/kpisacic/EkoKartaZg-home-assistant-custom-component

It can be installed via HACS as custom repository (still not in default).
README on github includes installation and configuration instructions.

DHMZ repository also includes custom card customized to use specific DHMZ forecast attributes and graph with forecast - see bellow. This needs to be installed manualy (HACS does not support installing integration and custom card in one repo).

Good luck using! :slight_smile: All suggestions welcome.

br,k.

image

image

5 Likes

Thank’s!
Hvala susjed :wink:

Malo nas je, al’ nas ima! :smile:

Pozdrav ekipa :wink:

Može samo sugestija za Lovelace card…

Na mobitelu se malo raspadne meteograph (ne stane po širini).
Isto tako ako možeš dodati mrvicu paddinga na vrh kartice (da nije temperatura “zalijepljena” za gornji rub kartice).

Ostalo, sve 5, svaka čast na komponenti :slight_smile:

Hvala Igor,

Rješit ću, samo da uhvatim malo vremena.

Lp,k.

I još par sitnica kad te već maltretiram.

Možda prevesti “Today” i “Tomorrow” i staviti <br> ili <p> iza njih. Na mobitelu bi to bolje izgledalo, a i ima više prostora za tekst onda.

Inače, javi ako ćeš da te invajtamo u našu malu zajednicu balkanaca HA automatičara na Discordu. Čisto da imaš s kime podijeliti misli i ideje na tu tematiku :wink:

Pozdrav svima iz Australije!

2 Likes

@kpisacic Dali se može dodati i peludna prognoza?

Budem pogledao, i meni bi koristilo, stiže sezona alergenata :wink:

Bum pogledao.

Pozdrav,

Lovelace card je updejtan i napravljeni su ispravci i promjene koje ste gore tražili. Samo uzmite ponovno fajl - dhmz-weather-card.js

lp,k.

Evo malo laggam :slight_smile: Updejtao sve i radi. Nadam se da je riješeno ono sa nestajanjem ikona.
Ove sitne vizualne stvari sam sam riješio kroz Card Mod i CSS. Ovako to sad izgleda kod mene :wink:

Trebalo bi biti. Smanjene su ikone da stanu i na uže telefone.

Od kuda ti je ova mapa oborina?

Windy.com u iFrame-u…generiran tu: https://www.windy.com/-Embed-widget-on-page/widgets?43.510,16.441,5

Ne znam da li sam ja lud, ali ne prikazuje mi ovu glavnu ikonu gore lijevo više (nakon updejta).
Isto tako više nema ikona ispod charta (to je novi “feature” pretpostavljam?)

p.s. kada dodam height/width na ha-icon pojavi se :slight_smile:

Pozdrav!

@kpisacic Pozz.
Ima nade za peludnu prognozu? Uskoro kreće ambrozija, pa rekoh kad krenem šmrcat da i hass zna da šmrcam :smiley:

Bok, da nešto su u releasu 110 mjenjali na načunu kako loadaju ikone, pa se izgleda nešto strgalo. provjeriti cu.

Gledao sam API i od Štampara i od PlivaZdravlje - ima podataka i to bi se moglo integrirati. Malo je problem što home-assistant za peludnu koncentraciju nema stndardni model podataka (kao što ima za vremensku prognozu), pa i taj dio treba napraviti. Ali probati cu nesto sloziti…

Evo rješio sam probleme sa ne prikazivanjem ikona u DHMZ custom card-u, glavne ikone i ikona prognoze.
Samo uzmite “dhmz-weather-card.js” fajl. I nemojte zaboraviti obrisati cache na browseru .

lp,k.