Croatian weather and air quality components (DHMZ & Eko Karta Zagreb)

Hi,

would it be possible to do another integration for http://vodostaji.voda.hr/?

Lp,
Robert

Hi Robert,

I checked page, it has JSON data source, which is great for integration, but issue is that it returns data for all stations, and it takes 6 seconds to respond. I am worried that if we implement some periodic update mechanism, it would trash their site soon enough. There is just web page to check measurements per station, but it only return HTML web page, which means parsing and more work in integration.
Should really be checked with owners (Hrvatske Vode), if some other un-used and un-documented interface exists.

Br,k.

1 Like

Ne znam je li do mene, ali nakon update-a na 0.115 kartica mi ne prikazuje metogram.
Da li itko ima iste probleme?

Da, napravili su breaking promjenu.
Prijavljeno je kao bug na git-u. Please preuzmi zadnji custom card JS od tamo.
Javi dal radi.
Lp,k.

Zamijenio karticu i sada radi…ali nemam više tekstualne prognoze. Sad ne znam da li si to maknuo u nekoj verziji između? Nisam update-ao karticu dosta dugo…

ss

Bit ce prije da je i tu neki regression, vidim pa javim…

Meni se ok vidi, mozda ocisti cache

Imaš pravo…moj custom CSS je sakrio tekst u ovoj novoj verziji :slight_smile:

Hvala!

Pozdrav svima, Darko iz ZG - nisam mlad, ali sam novi na ovim stranicama.
Uživam u radu g. Pisačića. čestitke i zahvala!!!

Da li netko od “prisutnih” zna - EKO podatci Štampara više ne rade - uopće ili privremeno?

lp, Darko

Primjetio sam. Jednom se vec to desilo, pa sam im slao mail. Budem i sada.

1 Like

Znači ima šanse!? Bila bi šteta ostati bez ovog vrijednog “lokalnog” servisa.
Zahvaljujem, bio sam na njihovoj stranici - ništa, link mrtav!

Voditelj odjela u Štamparu je odgovorio (quote):

eko karta je u procesu nadogradnje sa šest novih senzora i novim izračunom indeksa kvalitete zraka prema smjernicama EU.

Podaci sa starih senzora uskoro bi trebali opet biti vidljivi, a podaci sa šest novih senzora trebali bi biti dostupni, nadamo se, do kraja ožujka.
Također, na karti će osim malih senzora za indikativna mjerenja kvalitete zraka biti vidljive i postaje iz gradske i državne mreže za praćenje kvalitete zraka. Puna funkcionalnost karte očekuje se do kraja lipnja.

Odlične vijesti, hvala na pomoći! Malo im je čudna logika da dok nadograđuju sustav, ono što postoji ne ostave u funkciji ali valjda tako mora biti!?

U međuvremenu, ako smijem, dva “dummy” pitanja:

  1. mapa ‘eko_karta_zagreb’ (i sve pripadajuće datoteke) treba biti kopirana u folder: configuration, custom_components ili OBA? Jučer mi je radilo s kopijom samo u custom_components, danas radi tek kad sam kopirao u configuration (i ostavio u custom_components).
  2. Kako rade sinkronizacije custom kartice za prognozu i senzora? Naime, smjestio sam oba na isti ekran i vidim da se podatci razlikuju - očito ovisno o trenutku sinkronizacije. Nakon nekon se vremena ‘izjednače’, onda se opet razdvoje. Mogu li ja nekako setirati da se sinkroniziraju u isto ili približno isto vrijeme?

Hvala i lp

Bok,

  1. folder eko_karta_zagreb treba biti ispod u configuration/custom_components - znaci cijela putanja treba biti configuration/custom_components/eko_karta_zagreb/ i onda fjalovi.

  2. Radi se o razlicitom tipu senzora (weather, sensor, air quality) i komponenti koje se u HA instanciraju kao odvojeni objekti. Tako se i refreshaju, iz ralzicitih intervala. Iako ja mislim da sam svima stavio 30 minuta, moguce da to HA nekako drugacije triggerira. To je lijepo vidljivo u log-u.
    Neznam tako dobro python a niti HA framework da bih to znao srediti. Mozda nekim “singleton” objektom, kojega onda prozivaju razliciti senzori, ali kako sam rekao, neznam to napraviti. Savjet bi bio ne instancirati vise objekta nego se treba ili ih ne staviti na isti card :wink: znam, mudro.

1 Like

Zahvala na pojašnjenju i pomoći.

EKO KARTA - radi!

lp, Darko

Našao u log datoteci upozorenja. Je li se još netko susreo s time i ima li razloga za brigu?

lp, Darko

"No ‘version’ key in the manifest file for custom integration ‘dhmz’. This will not be allowed in a future version of Home Assistant. Please report this to the maintainer of ‘dhmz’

17:23:05 – loader.py (WARNING) - message first occurred at 17:23:05 and shows up 2 times

You are using a custom integration dhmz which has not been tested by Home Assistant. This component might cause stability problems, be sure to disable it if you experience issues with Home Assistant

Rjeseno je prije par dana na github-u. Samo uzmi manifest file i stavi u folder od komponente.

Lp,k.

Hvala Krunoslave, u ime svih korisnika!
Inače, gdje mogu “skinuti” manifest datoteku? Ja sam kopirao sadržaj i spremio u postojeću, nadam se da je to ok. Ali nisam uspio downloadati!

lp, Darko

Da, to je isto u redu. Na git-u se moze ici na raw, pa tamo u browseru reci “Save as”. Ili skinuti cijeli projekt kao zip pa zamjeniti taj fajl ili cijeli custom component direktorij. Samo pazite da si ne prebrisete configuraciju.

Lp,k.

1 Like

Hvala, nisam koristio jer nisam znao. Uvijek prilika za nešto novo naučiti! :slight_smile: