Croatian weather and air quality components (DHMZ & Eko Karta Zagreb)

Kužim, šteta, bilo bi zgodno neki alert za pelud, ali nije niti presudno :wink:

ERROR (MainThread) [frontend.js.latest.202104073] https://.......duckdns.org:8123/local/dhmz-weather-card.js:248:45 Uncaught TypeError: Cannot read property 'forecast' of undefined

Javlja mi se nakon upgrade-a na core 2021.4 - do tada nisam primjetio, nisam ništa mijenjao.
Da li još netko ima ovaj “problem”? Ne vidim neki problem s prognozom niti karticom, samo se ova poruka svako toliko ponavlja u log-u

Već nekoliko tjedana, integracije DHMZ i Eko Karta Zagreb imaju status: entiteti nedostupni.
Međutim u zadnja dva tjedna mi provjera konfiguracije u HA ne prolazi jer javlja da se nešto ne može importirati iz tih dviju integracija:

image

Pokušao sam pitati ekipu iz Zg na Discardu tko ima problema, dobio samo jedan odgovor da nema instalirano.

Da li se predlaže DEINSTALACIJA integracija?

lp, Darko

I još gore, ne mogu niti restarstati HA (to uvidio tek sada):

image

Nekako sumnjam da je to do integracije. Mozda neki corruption filesystema?
Btw. Na kojoj si verziji HA?

Zapravo i meni isto, valjda je nesto breakalo sa novijom verzijom… idem gledati

Evo please povuci sada nove verzije sa GIT-a, trebalo bi biti sređeno… Kako nisam do sada upgrejdao na verziju 2021.11 nisam ovo skuzio. Pratim inace “breaking” sekciju na release notesima, ali za ovo nisam primjetio nista. Da sam primjetio, ispravio bih prije. Sorry.

Iskočio upgrade integracija kroz HACS - povukao obje i - RADI!
Bravo i hvala!
HA 2021.11.3

HA javlja neke grešeke, najnovija verzija 2022.2.7.

lp, Darko

Bok, sorry na nejavljanju, neka gužva… - evo sada bi trebalo biti riješeno.
lp,k.

Krunoslave - hvala na reakciji!
Čini mi se da je situacija bolja, sada imam jedno upozorenje:

I jednu grešku:

Nije da mi stvara neke probleme, ali eto - kao “povratna informacija”!

Svako dobro i hvala još jednom!

Bok, napravio sam fix za kameru.
Ova druga greska je u osnovi problem na DHMZ strani, moze se desiti da request “uleti” kada se pretpostavljam jos XML uploada na server i tijekom tog kratkog vremena je invalidan. Nakon par seknudi, vise greska nije reproducibilna i kod slijedecega refresha ce sve doci na svoje.
Bio je i do sada neki error hendling, ali cini se nije bio dostatan, pa sam dodao catch jos jednoga tipa greske. Nadam se da ce sada biti dovoljno da u logu ne izletu trackback (sada bi trebao prikazati error, ali iz aplikacije).

Svako je bolje, odnosno potpuno ok (koliko ja vidim).
Danas sam imao još jedan update (HACS) - u logu ne pokazuje nikakav warning, kamoli error!

Hvala i svako dobro, Darko

Bok,

Kopija announcementa i ovdje: Croatian pollen forecast (custom integration and card)

Nova custom integracija i card za peludna prognozu (blago aktualno ovih dana).

Molim vas da netko objavi i na discord grupi (na koju jos nisam imao volje da se priključim).

lp,k.

Nakon upgrade na Home Assistant 2022.4.4 (HA OS 7.6) - imam grešku: weather.dhmz_maksimir NIJE DOSTUPAN.
Posljedica je da prikaz custum kartice izgleda ovako:
image
Također, prikaz camera.dhmz_radar izgleda ovako:
image

lp, Darko

Kod mene na 2022.4.5 na HA OS 7.5 sve ok. Možda je neka privremena nedostupnost dhmz servera. Probat cu upgrejdati i OS na 7.6, da nije u tome problem.

Pozdrav,

hvala na ovoj integraciji, izuzetno je korisna.
Da li je u planu neki refaktoring iste, HomeAssistant se buni da će prestati raditi sa verzijom 2024.3, a i sami Weather entitet su ako se ne varam ozbiljnije promijenili prije par mjeseci.

Trenutno radi malo čudno, senzori se update-ju redovito, no weather entitet se dosta stohastično ponaša. Nekad se ne update-a po pola dana, bez obzira što su se vrijednosti na senzorima ažurirale.

2 Likes

Bok, isprike na kasnom odgovoru, malo me gužva snašla…
Sada sam commitao na git zadnju verziju DHMZ integracije, vjerujem da više ne bi trebala prijavljivati obsolete, a vidjeti ćemo kako će raditi za koji danas kada izađe 2024.3.
Što se tiče refactoringa, radio sam ga par puta i već samo malo umoran od tih HA super korisnih promjena, ali evo, nastojim držati da je u working-conditionu, jer ga i ja koristim.
Refresh nikada nije bio pod kontrolom integracija. Odnosno, mogu se postaviti vremena izmedju updejta, i to sam uvijek nastojao da bude dovoljno odmaknuto da se ne opterecuje DHMZ server bez veze. Istina je da se onda weather komponenta aruzira u nekim drugim intervalima. Ali nisam primjetio (a imam je doma ja panelu cijelo vrijeme aktivnu) da se ne bi azurirala pola dana.

1 Like

Please ignoriraj za sada, nije dobro ispalo…

Zadnji commit u git-u bi trebao biti working za DHMZ