Croatian weather and air quality components (DHMZ & Eko Karta Zagreb)

Jel i vama O3 izvan funkcije:

Source: custom_components/eko_karta_zagreb/sensor.py:204
First occurred: 11:51:10 (6516 occurrences)

Da li ga izbaciti ili strpljivo čekati?

Meni ok radi. To puca u liniji gdje se provjerava da li je pročitao valjano mjerenje. Mozda je do tvoje konfiguracije. Koji station_id koristiš?

Koristim “default” - ništa upisano!
A ovo mi je pod “plotom”:

    # station_id: 969

Da maknem #? -->

    station_id: 969

Ne, to ce ti uzeti moj najblizi station - Maksimir. Ako je ovako kako je sada kod tebe onda trazi najblizu stanicu po lokaciji.
To mozes saznati da pogledas logove za message:

Found closest station_id

i

Determined station name

Ali posto je to u debug logu, moras ga uključiti za ovu komponentu:

logger:
  logs:
    custom_components.eko_karta_zagreb: debug
1 Like

Zahvaljujem, ovo su svježi podatci:

2021-03-24 09:24:48 DEBUG (SyncWorker_0) [custom_components.eko_karta_zagreb.weather] Found closest station_id: 967
2021-03-24 09:24:48 DEBUG (SyncWorker_0) [custom_components.eko_karta_zagreb.weather] Determined station name: IMI Zagreb Ksaverska
2021-03-24 09:24:48 DEBUG (SyncWorker_0) [custom_components.eko_karta_zagreb.sensor] Initialized sensor data: 967

Možda ta stanica nema baš sve pokazatelje, da forsiram neku drugu?

Da ta na Ksaverskoj i druga blizu na Mirgojskoj nemaju sve podatke.
Probaj sa: station_id=1909
Iako je nemam u mojim uputama na github-u, vidim da postoji na karti. moguce da je nova.
Probaj sa njom hoce li ti ok raditi.

Stavio sam 1909, radi - NZJZ Andrija Štampar.
Izgleda da ima sve podatke i senzori štimaju! Zahvaljujem.

Da li trebam zamijeniti nazive EkoZG Maksimir ili bolje da ne diram jer će se promijeniti nazivi senzora?

Ako te ne smeta, nemoj mjenjati ima, promjeniti ce senzore. Nisam ih ja trebao u primjeru nazvati “Maksimir”, moj slučaj je Maksimir.

Da se malo i ja ubacim :smiley:
Ima kakve šanse za peludnu prognozu?
Pričali smo bili davno o tome, uskoro opet kreće ambrozija pa nebi bilo loše neki senzor da znam dali da izlazim iz kuće :joy:

Ostaje Maksimir, nit smeta nit mi je bitnije od toga da senzori rade :slight_smile:
Hvala!

Krenuo sam raditi, nikada završio… teško mi je obecati, Štamparov API je dosta loš, citanje web stranice jos gore, ostaje jedino API od pliva zdravlja, koji ispreno koristiti izvan njihove aplikacije je malo reverse engeneering i tko zna koliko ce trajati.

Kužim, šteta, bilo bi zgodno neki alert za pelud, ali nije niti presudno :wink:

ERROR (MainThread) [frontend.js.latest.202104073] https://.......duckdns.org:8123/local/dhmz-weather-card.js:248:45 Uncaught TypeError: Cannot read property 'forecast' of undefined

Javlja mi se nakon upgrade-a na core 2021.4 - do tada nisam primjetio, nisam ništa mijenjao.
Da li još netko ima ovaj “problem”? Ne vidim neki problem s prognozom niti karticom, samo se ova poruka svako toliko ponavlja u log-u

Već nekoliko tjedana, integracije DHMZ i Eko Karta Zagreb imaju status: entiteti nedostupni.
Međutim u zadnja dva tjedna mi provjera konfiguracije u HA ne prolazi jer javlja da se nešto ne može importirati iz tih dviju integracija:

image

Pokušao sam pitati ekipu iz Zg na Discardu tko ima problema, dobio samo jedan odgovor da nema instalirano.

Da li se predlaže DEINSTALACIJA integracija?

lp, Darko

I još gore, ne mogu niti restarstati HA (to uvidio tek sada):

image

Nekako sumnjam da je to do integracije. Mozda neki corruption filesystema?
Btw. Na kojoj si verziji HA?

Zapravo i meni isto, valjda je nesto breakalo sa novijom verzijom… idem gledati

Evo please povuci sada nove verzije sa GIT-a, trebalo bi biti sređeno… Kako nisam do sada upgrejdao na verziju 2021.11 nisam ovo skuzio. Pratim inace “breaking” sekciju na release notesima, ali za ovo nisam primjetio nista. Da sam primjetio, ispravio bih prije. Sorry.

Iskočio upgrade integracija kroz HACS - povukao obje i - RADI!
Bravo i hvala!
HA 2021.11.3

HA javlja neke grešeke, najnovija verzija 2022.2.7.

lp, Darko