Croatian weather and air quality components (DHMZ & Eko Karta Zagreb)

Bok, sorry na nejavljanju, neka gužva… - evo sada bi trebalo biti riješeno.
lp,k.

Krunoslave - hvala na reakciji!
Čini mi se da je situacija bolja, sada imam jedno upozorenje:

I jednu grešku:

Nije da mi stvara neke probleme, ali eto - kao “povratna informacija”!

Svako dobro i hvala još jednom!

Bok, napravio sam fix za kameru.
Ova druga greska je u osnovi problem na DHMZ strani, moze se desiti da request “uleti” kada se pretpostavljam jos XML uploada na server i tijekom tog kratkog vremena je invalidan. Nakon par seknudi, vise greska nije reproducibilna i kod slijedecega refresha ce sve doci na svoje.
Bio je i do sada neki error hendling, ali cini se nije bio dostatan, pa sam dodao catch jos jednoga tipa greske. Nadam se da ce sada biti dovoljno da u logu ne izletu trackback (sada bi trebao prikazati error, ali iz aplikacije).

Svako je bolje, odnosno potpuno ok (koliko ja vidim).
Danas sam imao još jedan update (HACS) - u logu ne pokazuje nikakav warning, kamoli error!

Hvala i svako dobro, Darko

Bok,

Kopija announcementa i ovdje: Croatian pollen forecast (custom integration and card)

Nova custom integracija i card za peludna prognozu (blago aktualno ovih dana).

Molim vas da netko objavi i na discord grupi (na koju jos nisam imao volje da se priključim).

lp,k.

Nakon upgrade na Home Assistant 2022.4.4 (HA OS 7.6) - imam grešku: weather.dhmz_maksimir NIJE DOSTUPAN.
Posljedica je da prikaz custum kartice izgleda ovako:
image
Također, prikaz camera.dhmz_radar izgleda ovako:
image

lp, Darko

Kod mene na 2022.4.5 na HA OS 7.5 sve ok. Možda je neka privremena nedostupnost dhmz servera. Probat cu upgrejdati i OS na 7.6, da nije u tome problem.

Pozdrav,

hvala na ovoj integraciji, izuzetno je korisna.
Da li je u planu neki refaktoring iste, HomeAssistant se buni da će prestati raditi sa verzijom 2024.3, a i sami Weather entitet su ako se ne varam ozbiljnije promijenili prije par mjeseci.

Trenutno radi malo čudno, senzori se update-ju redovito, no weather entitet se dosta stohastično ponaša. Nekad se ne update-a po pola dana, bez obzira što su se vrijednosti na senzorima ažurirale.

2 Likes

Bok, isprike na kasnom odgovoru, malo me gužva snašla…
Sada sam commitao na git zadnju verziju DHMZ integracije, vjerujem da više ne bi trebala prijavljivati obsolete, a vidjeti ćemo kako će raditi za koji danas kada izađe 2024.3.
Što se tiče refactoringa, radio sam ga par puta i već samo malo umoran od tih HA super korisnih promjena, ali evo, nastojim držati da je u working-conditionu, jer ga i ja koristim.
Refresh nikada nije bio pod kontrolom integracija. Odnosno, mogu se postaviti vremena izmedju updejta, i to sam uvijek nastojao da bude dovoljno odmaknuto da se ne opterecuje DHMZ server bez veze. Istina je da se onda weather komponenta aruzira u nekim drugim intervalima. Ali nisam primjetio (a imam je doma ja panelu cijelo vrijeme aktivnu) da se ne bi azurirala pola dana.

1 Like

Please ignoriraj za sada, nije dobro ispalo…

Zadnji commit u git-u bi trebao biti working za DHMZ